„Domowa spiżarka w pigułce” 1
„Domowa spiżarka w pigułce”

"Domowa spiżarka w pigułce”
Kosz i przetwory spiżarnia Prosbud]

Przetwory to dla wielu wciąż nieodłączny element późnego lata. W miarę zapełniania szafek kuchennych kolejnymi słoikami być może zastanawiamy się, jak i gdzie moglibyśmy stworzyć swoją spiżarnię, nawet jeśli nie mamy do dyspozycji piwnicy lub oddzielnego pomieszczenia, lub chcemy udoskonalić spiżarnię, którą już mamy. Oto garść praktycznych porad.

spiżarnia 3 prosbud

Gdzie przechowywać przetwory?

Najbardziej oczywistym miejscem jest piwnica bądź oddzielne pomieszczenie, przeznaczone na spiżarnię. Jednak, szczególnie w blokach, jest to luksus, który nie leży w zasięgu ręki każdego. Jak więc stworzyć miejsce na przechowywanie przetworów w stosunkowo niewielkiej przestrzeni? Pierwszym i najważniejszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca - z dala od wszelkich źródeł ciepła (kaloryfer, piekarnik, kominek), suchego, zaciemnionego i chłodnego. Może to być wnęka w kuchni bądź wolny fragment przestrzeni blisko niej. Jeśli mamy już takie miejsce, wybierzmy odpowiedni mebel.

Drewniane regały do spiżarni

W spiżarce, zarówno tej w piwnicy, jak i tej przykuchennej, najlepiej sprawdzają się klasyczne, drewniane meble. Są stosunkowo tanie, funkcjonalne i dopasowują się do praktycznie każdego wnętrza. Ponadto, jeśli nasza spiżarnia będzie w kuchni lub blisko niej, to drewniany regał będzie prezentował się nieporównanie lepiej niż metalowy, stwarzając wokół rustykalny, domowy klimat.

Spiżarnia Prosbud

Jak zorganizować przestrzeń w spiżarni?

Żeby spiżarnia spełniała swoje zadanie jak najlepiej, a także była ergonomiczna i praktyczna, dobrze jest trzymać się kilku zasad:

  • Najcięższe rzeczy trzymaj na dolnych półkach, a lekkie na górze, 
  • Zadbaj o porządek: oznacz produkty i przetwory na półkach oraz pogrupuj je, żeby zawsze mieć do nich łatwy dostęp i wiedzieć co jest czym, 
  • Ułóż to, co do szybszego spożycia z przodu, a produkty z dłuższym terminem z tyłu.
     Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego marnowania swoich zapasów, 
  • Przeprowadzaj regularne inwentaryzacje i w razie potrzeby wyrzucaj przeterminowane rzeczy,
  • Produkty suche trzymaj w szczelnych, najlepiej przezroczystych pojemnikach,
  • W takiej spiżarce możemy przechowywać mnóstwo rzeczy domowe przetwory w słoikach,
    konserwy, produkty sypkie, a nawet sprzęty AGD. A w dobie obecnej jest też to idealne miejsce na większe zapasy żywności, które robimy, żeby ograniczać ilość wizyt w sklepie.

Z pewnością stworzenie takiego miejsca przyniesie same korzyści. Warto więc zainwestować w klasyczne, drewniane regały, skorzystać ze swojej wyobraźni i udoskonalić swoje wnętrze.

Komentarze do wpisu (1)

2 października 2020

Pomysł na spiżarnię w kuchni jest super.Bedzie służyć jako ozdoba.Ja wykorzystałam miejsce pod schodami też jest ok. Pozdrawiam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl