Wiosenne porządki 0
Wiosenne porządki

Wiosenne porządki w ogrodzie wymagają sporo pracy.  Wiosna a w ogrodzie, dużo pracy. Trzeba posprzątać, przyciąć rośliny i drzewka ,może na odświeżenie czeka ogrodowa ławka albo inny ogrodowy mebel. Podpowiadamy, jakie prace porządkowe należy wykonać wiosną w ogrodzie.

czytaj całość »
Jak odnowić meble ogrodowe? Kilka cennych porad. 1
Jak odnowić meble ogrodowe? Kilka cennych porad.

Meble ogrodowe są stale narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych. Szczególnie szkodliwe są: deszcz, śnieg oraz słońce. Wilgoć może spowodować porażenie drewna pleśnią lub grzybicą, a słońce prowadzi do zmiany barwy i powierzchniowej erozji, dlatego warto je konserwować przynajmniej raz na 2 lata.

Każdy mebel użytkowany na zewnątrz powinien być chroniony przed biokorozją, dlatego zanim pozostawimy ławki lub meble z palet na tarasie, zabezpieczmy je!

czytaj całość »
„Domowa spiżarka w pigułce” 1
„Domowa spiżarka w pigułce”

Przetwory to dla wielu wciąż nieodłączny element późnego lata. W miarę zapełniania szafek kuchennych kolejnymi słoikami być może zastanawiamy się, jak i gdzie moglibyśmy stworzyć swoją spiżarnię, nawet jeśli nie mamy do dyspozycji piwnicy lub oddzielnego pomieszczenia, lub chcemy udoskonalić spiżarnię, którą już mamy. Oto garść praktycznych porad.

 

czytaj całość »
Nieprzemijający urok drewna 0

„Nieprzemijający urok drewna”  

Urok Drewna

DREWNO — w szybkim tempie staje się surowcem deficytowym. Z wielu obszarów gwałtownie znikają lasy. Brak drewna na rynku sprawia, że rosną ceny tego podstawowego surowca, którego do niedawna było przecież w bród.

W dobie obecnej, kiedy rynek zalewają wyroby z plastiku i rozmaitych substytutów prawdziwego drewna — drzewo — nie przestało być bardzo użyteczne. Ważną jego zaletą jest dostarczanie cennego surowca, który w rękach zdolnego rzemieślnika staje się pięknym meblem.

 

czytaj całość »
Jaki materac wybrać? 0
jaki materac wybrać

„Jaki materac wybrać?”  

Wielu z nas całymi miesiącami zastanawia się jaką elektronikę wybrać.
Chcemy mieć dobry telefon i komputer z szybkim procesorem.
Przy zakupie bierzemy pod uwagę opinie ekspertów, specyfikacje i oczywiście cenę. Szukamy przy tym dobrej jakości wykonania.


W takim razie czy nie powinniśmy poświęcić równie dużo czasu, aby wybrać odpowiedni dla siebie materac?

czytaj całość »
Cieśla 0

„Kim Był Cieśla?”

Jakie umiejętności musiał opanować i jakimi narzędziami się posługiwał? Co wytwarzał? Jakie usługi świadczył mieszkańcom? I jak przebiegała nauka zawodu w młodym wieku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl