Jaki materac wybrać? 0
jaki materac wybrać

Wielu z nas całymi miesiącami zastanawia się jaką elektronikę wybrać. Chcemy mieć dobry telefon i komputer z szybkim procesorem. Przy zakupie bierzemy pod uwagę opinie ekspertów, specyfikacje i oczywiście cenę. Szukamy przy tym dobrej jakości wykonania.


W takim razie czy nie powinniśmy poświęcić równie dużo czasu, aby wybrać odpowiedni dla siebie materac?

 

 

Dla większości z nas łóżko jest najważniejszym meblem w domu. Na nim spędzamy sporą część naszego życia, czy tego chcemy czy nie. Kupno nowego łóżka jest wydarzeniem, którego nie należy lekceważyć, ponieważ jeśli wybierzesz nieodpowiednie, utkniesz z nim przez długi czas.

 

Wybór odpowiedniego materaca i stelaża to wybór między dobrym, a złym snem. Budzenie się wypoczętym i spokojnym lub budzenie się w złym nastroju i agonii. Kupując nowe łóżko - szczególnie nowy materac - musisz traktować to tak samo poważnie , jak zakup samochodu.

 

 

Co zatem warto brać pod uwagę?

 

 

1. Poznaj siebie

 

Każdy jest inny. Co za tym idzie, potrzebuje wybrać materac dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Materace są projektowane ergonomicznie pod kątem potrzeb fizycznych i medycznych człowieka.

 

Na początku zapoznaj się z rodzajami materacy na rynku. Różnią się one przede wszystkim rodzajem, twardością i jakością wykonania. Rozwojowi techniki sprawił, że konstrukcja materacy jest bardzo zaawansowana i oferuje szeroki zakres różnych zakresów. Wybór odpowiednich parametrów może przytłaczać. Problemem może też być natrętny sprzedawca, który chce za wszelką cenę sprzedać swój produkt, co mogłoby popchać w kierunku złego zakupu.

 

Przed zakupem przyswój sobie odpowiednią wiedzę, aby podjąć właściwą decyzję.

 

 

2. Przetestuj swój materac

 

Pomysł, aby swój pierwszy materac kupić przez internet jest dość ryzykowny. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nie będziesz zadowolony, co za tym idzie będziesz musiał go zwróci. Narazisz się przy tym na dodatkowe koszty. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie czasu na odwiedzenie sklepu stacjonarnego. Tam bez przeszkód można przetestować materac w odpowiednim budżecie.

 

Nie wstydź się, a przede wszystkim nie spiesz; leż, obracaj się, skacz w górę i w dół. Nie siedź tylko na skraju; w tul się przez co najmniej 10 minut. Po tym czasie można powiedzieć, że dobrze czujesz materac. Wypróbuj też droższy materac i sprawdź różnice. Może się okazać, że warto trochę rozciągnąć budżet.

 

Zabierz do sklepu ze sobą partnera, ponieważ oboje musicie być zadowoleni z zakupu. Jedno z was może czuć większy komfort na spaniu w twardym, a drugie na miękkim materacu. Unikniecie dzięki temu niepotrzebnych starć i znajdziecie kompromis.

 

 

3. Nie daj się nabrać

 

Nie pozwól, aby ktoś decydował za Ciebie. Sprzedawca mógłby oczarować Cię wyszukanymi słowami, które świetnie brzmią, a w rzeczywistości nic nie znaczą. Mogą oni tryskać informacjami o parametrach materaca , które korzystnie wpływają na sen. Mogą mówić o korzyściach ortopedycznych i medycznych. Warto pamiętać, że nie jest to nic niespotykanego.


Każdy dobrze dobrany materac
zapewnia zdrowy i bezpieczny sen. Producenci mogą umieszczać na materacach etykiety, które wyglądają niesamowicie, jednak warto pamiętać, że marketing w tej dziedzinie nie jest regulowany i nie wszystko może być tak cudowne.


P
oszukaj opinii w internecie. Wybierając się na zakupy, miej już w głowie trzy lub cztery marki, które chcesz przetestować. Zapomnij o wyszukanej technologii; zaufaj instynktowi, a nie przepłacisz.

 

 

5. Zapytaj o politykę zwrotów i gwrancję

 

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapytaj o politykę zwrotów. Czy obejmuje ona gwarancję czy wymianę na nowy. Warto pamiętać, że dokonując zakupu w stacjonarnym sklepie, zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru. Na szczęście renomowane firmy oferują zwrot.

 

Dobry materac powinien być objęty 10-letnią gwarancją. Powinna to być gwarancja pełnej wymiany lub naprawy. Obejmuje to niewykonanie zobowiązań produkcyjnych, a nie szkody wyrządzone przez użytkownika. Bez wątpienia kupno materaca to ważna decyzja. Kupując materac do naszych łóżek musi on mieć wysokość co najmniej 10-12 cm. Optymalnie 14-18.

 

Życzymy udanych zakupów i spokojnego snu :)

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl